Sacred & Profane. Dvēseles putni

Sadarbībā ar dziesminieci Antu Eņģeli vokālā grupa PUTNI piedāvā jaunu koncertprogrammu SACRED & PROFANE jeb DVĒSELES PUTNI, kurā muzikālos kontrastos tiks izspēlētas cilvēka dvēseles laicīgās un garīgās dabas saskaņas.

Programmā iekļauti senās mūzikas skaistākie madrigāli un spāņu romances, kā arī latviešu autoru – Jāņa Lūsēna, Imanta Kalniņa, Valta Pūces un Raimondas Vazdikas dziesmas un balādes, kas veido vasaras vakaram piemērotu romantiski saldi gaisīgu noskaņu. Jaunus aranžējumus šai programmai veidojusi komponiste Madara Pētersone. Vokālās grupas PUTNI dziedātājas koncertā savas balsis papildinās ar mūzikas instrumentu spēli (vijole, viduslaiku simfonijs, blokflautas, perkusijas), savukārt Anta Eņģele muzicēs uz ģitāras un mandolīnas.

Koncerti:

2023

Svētdien, 4. jūnijā, plkst. 16.00 Ungurmuižā
Svētdien, 11. jūnijā, plkst. 17.00 Mazmežotnes muižā
Sestdien, 15. jūlijā, plkst. 15.00 Lūznavas muižā
Svētdien, 10. septembrī, plkst. 17.00 RLB Baltajā zālē
Piektdien, 15. septembrī, plkst. 19.00 Vidzemes koncertzāles Cēsis Izstāžu zālē

2024

Piektdien, 5. aprīlī, plkst. 19.00 Ķekavas kultūras namā 
Sestdien, 6. aprīlī, plkst. 17.00 Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā
Ceturtdien, 13. jūnijā, Kultūras pils Ziemeļblāzma parkā
Svētdien, 20. oktobrī, plkst. 15.00 Kuldīgas Kultūras centrā

Vokālā grupa PUTNI darbojas kopš 1993. gada. To veido astoņas dziedātājas, kas savu profesionālo meistarību apliecinājušas neskaitāmos festivālos, konkursos un koncertos Eiropā, ASV, Japānā un Austrālijā. Savā repertuārā atskaņo oriģinālu, mūsdienīgu repertuāru, nevairoties no nopietnām, tehniski sarežģītām kompozīcijām un drosmīgiem eksperimentiem mūzikā, tai pat laikā saglabājot sievišķīgu un pievilcīgu skatuves tēlu. Grupas repertuārs ir stilistiski dažāds – no viduslaiku dziedājumiem līdz pat avangarda mūzikai un kompozīcijām ar roka, popa, džeza un ambient elementiem, taču īpaša vieta PUTNU programmās vienmēr bijusi mūsdienu, īpaši latviešu komponistu jaunākajai mūzikai. Diriģentes Antras Dreģes vadībā iestudēti vairāk nekā 100 pasaules pirmatskaņojumu, gūtas uzvaras sešos starptautiskos koru konkursos, izdoti septiņi albumi.

ANTA EŅĢELE pazīstama kā dziedātāja un aktrise. Pirmo skatuves pieredzi ieguvusi, 10 gadus aktīvi koncertējot kopā ar Austru Pumpuri. Sadarbojusies ar režisori Māru Ķimeli un somu mūziķi Marko Ojalu, ar kuru kopā veidojusi vairākas koncertprogrammas, tostarp programmu par  jūras tematiku un muzikālu stāstu par putniem, viņu dzīvi un dziedāšanas prasmi. Anta Eņģele uzstājas tur, kur cilvēki vēlas ieklausīties un sadzirdēt – koncertos, privātos un uzņēmumu pasākumos, godos. Viņas repertuārs ir plašs – no tautasdziesmām līdz krievu romancēm un viduslaiku dziedājumiem. Anta spēlē ģitāru, mandolīnu un arī monohordu, kas, viņas vārdiem “ir neredzamā, bet dzirdamā pasaule”, kas dziesminieci interesē tikpat ļoti kā “neredzamā un nedzirdamā pasaule”.
Komponiste MADARA PĒTERSONE mūzikas gaitas sākusi Siguldas Mūzikas skolas klavieru klasē pie Ilgas Jakobas un saksofona spēles klasē pie Harija Millera. Radošo ceļu turpinājusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Mūzikas teorijas nodaļā, šeit apguvusi arī kompozīciju pie Andra Dzenīša. Kompozīcijas studijas turpinājusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) pie Rolanda Kronlaka un Selgas Mences. Studiju gaitā ieguvusi vairākus apbalvojumus: Arnolda Šturma piemiņas balvu par spilgtu radošo darbību, kā arī Tālivalža Ķeniņa balvu par izciliem sasniegumiem mūzikā un radošu aktivitāti (2017). Pētera Vaska fonda kamermūzikas konkursā ieguvusi 1. vietu ar skaņdarbu "Svārsts" (2016), savukārt starptautiskajā Karla Orfa kompozīcijas konkursā Minhenē, Vācijā izcīnījusi augstāko godalgu ar skaņdarbu "Time Stays, We Go" (2019). Papildinājusies Berlīnes Mākslu universitātē, kā arī dažādos kompozīcijas meistarkursos, toskait Madonā un Apeldornā, Nīderlandē. Kopš 2017. gada ir Latvijas Komponistu savienības biedre.